Třída 5.B

Výlet do Klánovického lesa

13. 10. 2022

Společně s 5.A a 5.B jsme se vypravili ma výlet do nedalekého Klánovického lesa. Hráli jsme hry, prošli jsme naučnou stezku, svačili jsme v přírodě, společně jsme určovali stromy, byliny a houby.

Našli jsme opravdový poklad a jsme na to moc hrdí: Květnatec Archerův, který se nám ukázal hned v několika fázích svého růstu.

Kočičí zahrada

11. 2. 2022

V loňském roce jsme využili nabídku programu Kočičí zahrada, který vede moje zkušená kolegyně Oksana Maskaluková. Na příbězích kočiček děti prochází v komunitním kruhu různými tématy. Mají možnost se vyjádřit, projevit své pocity, názory a zkušenosti. Zároveň musí dodržovat předem domluvená pravidla kruhu.

Program je zaměřen na rozvoj sociálních dovedností a prevenci rizikového chování. Rozvíjí mezilidské vztahy, pocit sounáležitosti ve třídě. V letošním roce bych ráda program dokončila, protože děti moc hezky pracovaly a pro kolektiv naší třídy byla Kočičí zahrada opravdovým přínosem. Tímto ještě jednou děkuji kolegyni a těším se na další spolupráci.

Vzpomínky na loňskou zimu

11. 2. 2022

Před rokem jsme měli školu i zahradu téměř pro sebe. Z celé školy byly přítomny jen 0.A, 1.A, 1.B, 2.A a naše 2.B. Ostatní třídy byly na distanční výuce. Učili jsme se v rouškách a každé dopoledne jsme trávili jednu vyučovací hodinu na zahradě a přálo nám i počasí. Snažili jsme se užít si tyto hezké chvíle.