Třída 9.B

Vánoční Vyšehrad

21. 12. 2023

Ve čtvrtek 21. prosince jsme se zúčastnili spolu s 8. A bojovky Akční Vyšehrad. Kromě jiného jsme navštívili Baziliku sv. Petra a Pavla a na Vyšehradském hřbitově jsme viděli i hroby známých spisovatelů, např. Jana Nerudy a Boženy Němcové.

Americký vybíjená před a po turnaji

23. 2. 2023

"Dobrou chuť"

11. 1. 2023

Letiště Václava Havla

19. 12. 2022

Poslední týden před Vánoci jsme se vydali na prohlídku největšího letiště v ČR. Čekala nás letadla na "ranweji", provoz na ploše i jedinečná záchranná technika v krátké návštěvě nejmodernější požární stanice v ČR.

Na prohlídku letiště v části Jih a Sever a cargo zóna jsme se vydali vyhlídkovým autobusem. Zhlédli jsme odbavení letadel před startem i po přistání, navádění letadel na stání.

Svět práce - naše první letošní vaření

12. 9. 2022

Pomazánky

Návštěva Národní Galerie

9. 6. 2022

Program Světlo proniká tmou byl zaměřen na avantgardní fotografie po vzoru Františka Drtikola. Prohlédli jsme si i stejnojmenný černobílý film Otakara Vávry a poté v rámci workshopu tvořili vlastní fotografické kompozice. Některé byly velmi propracované a zdařilé.

Naše malá školní Altamira

Ve výtvarné výchově jsme letos pracovali na projektu zaměřeném na výtvarné umění pravěkých lidí a na základě toho vznikla ve vestibulu u šaten malá výstavka pravěkého umění, které jsme tvořili ve tříčlenných skupinkách. Na obrazech formátu A1 jsou ztvárněná pravěká zvířata, lovci, otisky dlaní aj., inspirovali jsme se malbami z pravěké galerie v jeskyni Altamira na severu Španělska nedaleko města Santander.

Jeskyně byla objevena již v roce 1868 a v roce 1985 byla Altamira zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Nález se svou celistvostí a rozsáhlostí stal prvním z významných dokladů o tehdejší vyspělosti výtvarného umění a zároveň podal další svědectví o životě paleolitických lidí.

Altamira v podání 7.B

Planetárium Praha

30. 1. 2020

Během 1. pololetí jsme třikrát navštívili Planetárium, abychom si jednak doplnili znalosti z učiva určeného pro 5. ročník, ale abychom si také užili nádhernou projekci v tomto jedinečném objektu.

Pořady (zdroj www.planetum.cz):

1. Pohyby Země
    Oblíbený pořad v nové modernizované verzi vysvětluje příčiny střídání dne a noci. Pořad obsahuje také přehled těles Sluneční soustavy a porovnání jejich pohybů a sklonů rotačních os se Zemí.

2. Kde začíná vesmír
    Seznámení se základními údaji o planetě Zemi, Měsíci, Slunci, Sluneční soustavě i jednotlivých planetách.

3. Polaris 2
    Lucie a tajemství padajících hvězd

Poslední společné vystoupení na Vánoční akademii

19. 12. 2019

Po čtyřech letech jsme naposledy v rámci 1. stupně vystoupili v KD Kyje na školní Vánoční akademii. Tentokrát jsme kromě koled zařadili i nevánoční písně, aby děti mohly předvést, jak se v rámci hudební výchovy naučily za jeden rok hrát na kytary. Spojení krásného zpívání za doprovodu kytar a výborného výkonu Alžběty Vondrové na violoncello zanechalo velmi dobrý dojem, alespoň dle milých a kladných ohlasů z řad diváků.

Projekt ERASMUS – vzájemné poznávání české a slovenské historie

29. 11. 2019

V týdnu od 25.11. do 29.11. nás navštívili žáci a pedagogové ze ZŠ Važecká (Prešov). Naše škola připravila bohatý program na celý týden a v pátek vše vyvrcholilo společným výletem s naší třídou na jeden z nejznámějších hradů České republiky, tedy na Karlštejn. Na poslední den jsme připravili i pracovní list (viz ukázka), díky kterému si naši hosté mohou připomínat cestu do zahraničí.

Dopis žáků

ukázky z pracovního listu