Třída 7.A

Adopční listina

7. 3. 2023


Sponzorujeme vakoveverku létavou v ZOO Praha

2. 3. 2023

Díky vydělaným penězům z vánočního jarmarku můžeme sponzorovat tuto krásnou vakoveverku létavou! A za to, co nám zbylo, si můžeme koupit ještě něco sladkého!

Vakoveverka


Lyžařský kurz

27. 2. 2023

V únoru se naše třída společně se 7.B zúčastnila lyžařského výcviku v Dolním Dvoře v Krkonoších. Moc jsme si to užili a přijeli jsme bez zranění (-:


Poslední školní den v roce 2022

22. 12. 2022

Poslední školní den před Vánoci jsme se zúčastnili Rychlovky na Karlově mostě a bojovky na Kampě. V rámci bojovky jsme zjistili informace o tom, co se děje v Klementinu, jak Karel IV. zajistil pevnost mostu, proč má hlavu na stranu, co vybojoval Bruncvík pro české země a další. Ve škole jsme společně připravili vánoční besídku, rozdali si dárky a k tomu jsme popíjeli vaječný (nealkoholický) likér a kakao. Některé maminky nám poslali i vánoční cukroví!


Jednodenní adventní výlet do Míšně a na zámek Moritzburg

15. 12. 2022

Před Vánoci jsme společně s dalšími třídami odjeli na výlet do Německa. V Míšni jsme navštívili manufakturu a muzeum míšeňského porcelánu a nakoupili si sladkosti na vánočních trzích. Poté jsme se autobusem přesunuli do nedalekého zámku Moritzburg a prohlédli si výstavu o pohádce Tři oříšky pro Popelku.


Vánoční Staré Město

13. 12. 2022

Dnes jsme vyrazili s paní učitelkou Klapkovou do centra Prahy, abychom se podívali na vánoční stromeček na Staroměstském náměstí. Už se všichni těšíme na Ježíška!


Divadlo Broadway

29. 11. 2022

Společně jsme navštívili Divadlo Broadway a zhlédli představení Vánoční zázrak.


Halloweenská párty

1. 11. 2022

V rámci předmětu konverzace v anglickém jazyce si žáci 7.A užili halloweenskou párty se spoustou sladkostí!


Naše třída po letních prázdninách

2. 9. 2022

 

Pololetní perník

31. 1. 2022

Se 6.A jsme si při příležitosti rozdávání pololetního vysvědčení upekli a snědli pololetní perník. Sladká tradice je na světě.

Vánoční besídka

21. 12. 2021

Žáci 6.A.se na Vánoční besídce před odchodem na zimní prázdniny posílili punčem od paní učitelky a rozdali si dárky.Pak se rozešli do svých domovů, kde již Vánoce klepaly na dveře.

Ekologická akce na Den Země

Den Země

Přednáška pro žáky 6.A o nové škole v Zambii

30. 9. 2021

Dne 30. 9. k nám do třídy přišla Mgr. Marta Höferová, aby nás seznámila o projektu neziskové organizace Přátelé New Renato, který plánuje výstavbu nové školy v Kashitu v Zambii. Po přednášce se žáci zapojili do diskuse, jež se mimo jiné týkala i rozdílného životního stylu v Africe a v Evropě.

Škola v Zambii

Škola v Zambii

Návštěva pobočky Městské knihovny na Černém Mostě

23. 9. 2021

Dne 23.9. jsme navštívili knihovnu na Černém Mostě, kde jsme se zúčastnili besedy "Jak to chodí v knihovně?". Dozvěděli jsme se, jak se můžeme do knihovny zapsat, jaká jsou její pravidla fungování a jak se hledá v katalogu knih. Někteří z nás si rovnou vypůjčili i knížku!

Exkurze v Břevnovském klášteře

13. 9. 2021

Dne 8. 9. 2021 se žáci 6. A zúčastnili exkurze v Břevnovském klášteře. Bratr Martin - Benediktýnec přizpůsobil svůj výklad učivu dějepisu 6. ročníku. Žáci si zopakovali architektonické slohy, období vlády Karla IV., význam rodu Slavníkovců, panování Přemyslovců a význam a odkaz svatého Václava. Kromě nádherného kostela viděli i základy románské rotundy a pramen Vojtěšku. Nechyběla ani perlička o vězení neposlušných mnichů.